Pot completa dosarul cu documentele necesare la Ambasada României din Londra?

13 iulie 2020 90

Bună. Am depus dosarul pentru redobandirea cetățeniei române și recent am primit răspuns, dar între timp m-am căsătorit și mi-am schimbat numele de familie. Pot să completez dosarul meu la Ambasada României din Londra? Sau unde trebuie să mă adresez? Multumesc!

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Ana!

Pentru mai multe detalii adresați-vă Autorității Naționale pentru Cetățenie prin e-mail cetatenie@just.ro

Succes.

13 iulie 2020
Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună,
Cel mai probabil că nu veți putea completa în sensul modificării la această etapă, ci trebuie să mergeți pe fiecare etapă consecutiv, pînă veți ajunge la transcierea actului de căsătorie și celelate. Dar desigur cel mai util ar fi să adresați o întrebare Autorității Naționale de Cetățenie.

14 iulie 2020