Pot da in instanta de judecata OCT avind documentatia tehnica a constructiei?

1 iulie 2017 51

In anul 2008 mi s-a eliberat titlul de proprietar. S-a masurat suprafata terenului de catre inginerul cadastral, dupa semnele puse conform documentului eliberat de APL. Acum in 2017 trebuie sa ne mutam cu 2,5 m. Avem documentatia tehnica a constructiei locuintei eliberata de arhitect (cec ca am platit 525 lei). Domnii de la OCT spun ca nu este valabila.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Cerere prealabila conform legii contenciosului administrativ , ulterior contestarea refuzului in instanta de judecata !

2 iulie 2017