Pot da in judacata vecinii galagiosi?

30 martie 2020 311

Buna ziua! Mai bine de un an jumate sunt terorizata de vecinii de asupra care mi-au inundat baia si sunt galagiosi. Ei stau in chirie, insa unul din ei zice ca are procura pe locuinta data. Pot sa-i dau in judecata si care sunt sansele de castig? Politia nu a ajutat cu nimic, zice ca pana la 10 seara pot face galagie, insa devine insuportabil de trait in apartamentul nostru.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Vă puteți adresa în judecată, însă, șansele de câștig depind de mai multe circumstanțe.

Data cînd a avut loc inundarea, a fost constatat cumva cazul de către organe competente ori prin alte metode, trebuie să probați prejudiciul cauzat etc.

Referitor la gălăgie, doar poliția îi poate sancționa.

Pentru o consultație mai detaliată,... mai detaliat puteți să ma contactați.

30 martie 2020