Pot fi condamnata?

20 mai 2017 41

Bună seara. In anul 2013 am ajutat un amic sa scoată bani, nestiind din ce provin banii, ulterior am aflat de la un polițist ca banii provin din înșelăciune. Acum am primit hârtii de la politie ca sunt inculpata, dar ca nu am nevoie de un avocat. Cazierul este curat, pot fi condamnata? Și în plus sunt acuzata și ca as fi sprijinit aceasta organizație, dar nu am știut nimic. Nici de unde provin banii și nici câte pers sunt. Mulțumesc. O seara buna.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

In cadrul urmaririi penale nu puteti face cunostinta cu materialele cauzei , fiind supusa invinuirii , cred ca totusi sunt probe care demonstreaza vinovatia ! Si totusi pina nu va consultati cu un avocat nu cred ca au sens sfaturile !

20 mai 2017