Pot fi luat la armata daca am absolvit catedra, insa nu am luat livretul militar?

12 ianuarie 2024 3

Buna ziua. Am absolvit catedra militara si mi-a fost eliberat documentul cu grad si stampila, dar nu am fost sa depun cerere ca sa mi se elibereze livretul militar. De la universitate am plecat. In acest caz, poate sa ma inroleze in armata?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Andrei, dacă ai absolvit catedra, DVS despuneți și de document, vă adresați comisariatul militar corespunzător, cu o cerere oficală de a face rost de livretul militar, nu mai așa să procedați.

13 ianuarie 2024