Pot fi tras la raspundere?

19 septembrie 2018 64

Buna ziua. I-am achitat unei persoane 250 euro pentru servicii cum ar fi sa plec peste hotare la munca. El m-a inselat si l-am ddenuntat la politie. Acum daca cer de la el 500 euro pentru a-mi retrage cererea de la politie ca sa nu ajungem la judecata, o sa fiu tras la raspundere penala in caz ca el depune o plingere ca cer 500 euro ca sa-mi retrag cererea? Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Nu, ar fi pentru 250 repararea prejudiciului material, iar ceilalți 250 pentru repararea prejudiciului moral, însă e cam mult.

19 septembrie 2018