Pot fi trasă la răspundere, dacă alta persoana care se afla la volanul masinii mele produce un accident rutier?

25 mai 2020 145

Pot fi trasă la răspundere, dacă alta persoana care se afla la volanul masinii mele produce un accident rutier?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Nu desigur, se atrage la răspundere doar persoana fata de care se constată vinovăția, în cazul respectivă fiind persoana care conducea automobilul sau persoana fata de care se demonstrează că este vinovată de producerea accidentului.

26 mai 2020