Pot finisa o construcție nefinisata pe un teren arendat de la primarie?

9 aprilie 2017 20

In 1997 am început o construcție si apoi m-am oprit. Terenul era in arenda de la primărie. Acum pot sa reincep construcția? Și ce trebuie să fac ca să încep?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Urmeaza sa primiti autorizatie de constructie de la Inspectia de Stat in Constructii , cu avizul corespunzator al primariei teritoriale ! In caz contrar orice constructie e ilegala si urmeaza a fi demolata !

10 aprilie 2017