Pot iesi din tara?

26 ianuarie 2020 166

Pe 20.09.2019 am întrat în România, iar pe 6.11.2019 m-am întors în R. Moldova. Apoi pe data de 10.11.2019 am plecat iarăși în România și pe data de 23.12.2019 am iesit. Acum, pe data de 19.01.2020 la intrarea în România m-au dat jos și m-au întors de la vama, mi-au pus o stampila în pașaport și deasupra au tras două linii. Nu mi-au explicat nimic. As dori sa aflu peste cât timp pot pleca din tara și ce fel de stampila este aceasta.

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Va sugerez sa transmiteti o interpelare catre Serviciul Vamal prin care sa solicitati informatie privind situatia in cauza.

27 ianuarie 2020