Pot imatricula mașina mea cu numere moldovenești în RO, ca să pot circula liber cu ea in Germania?

17 aprilie 2019 46

Am un bus T3 din anul 1982, renovat in totalitate, am facut din el bar pe roți și am investit o sumă bună în el. Aș dori sa aflu daca este posibil sa-l imatriculez in România pentru a-l lua în Germania? Detin buletin RO și urmează să primesc permis de conducere german. Vă rog, ajutați-mă cu un sfat: cum aș putea să procedez în cazul dat. Mersi anticipat.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Ion

Înmatricularea mijloacelor de transport în România tine de reglementările statului roman, motiv din care este cazul de a fi consultat un avocat român.

Accesați link-ul de mai jos și aflați mai multe informații care v-ar putea fi utile.

https://www.drpciv.ro/faq/inmatriculari

17 aprilie 2019