Pot intoarce permisul de conducere, daca am fost suspendat pe termen de 3 ani?

22 iulie 2017 121

Am condus automobil in stare de ebrietate si judecata a pus amenda 565 uc si fara drept de a conduce 3 ani. Pot intoarce permisul mai repede?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Salut, Igor!

In nici un caz nu poti primi permisul si, respectiv, conduce mijlocul de transport pana la expirarea termenului de 3 ani. Nu exista solutii legale de a obtine dreptul de a conduce inainte de acest termen. Pedeapsa trebuie executata integral.

23 iulie 2017