Pot obtine copia dosarului, avand in vedere ca sunt parte la proces?

16 februarie 2022 18

Buna ziua. Am depus o cerere pentru incasarea pensiei de intretinere a copilului minor. Pot obtine copia dosarului, avand in vedere ca sunt parte la proces? Judecatorul intreprinde anumite actiuni dubioase si refuza sa-mi elibereze copia dosarului. Am nevoie de aceasta pentru a ma adresa la CSM.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Mihaela, da desigur DVS puteți să faceți rost de cauza civilă. În caz, dacă judecătorul e obraznic, încercați să intrați la președintele judecătoriei, căruia să-i înaintați obiectele, de dorit să mai aveți la mână o cerere cu obiectele înaintate.

17 februarie 2022