Pot părăsi țara!?

10 iunie 2020 118

În cazul în care am o amendă neachitată, pot părăsi țara !?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Existența de amenda neachitata nu impune obligatoriu existenta unei interdictii de a parasi tara.
Acest gen de interdicție se aplica prin convursul instanței de judecată, dumneavoastră urmind a fi citat in acest sens, totodata informat despre parvenirea cauzei spre executare silită.
Daca nu ati primit careva înștiințare in sensul celor sus enunțate,... mai detaliat nu ar putea fi vorba de careva interdicții.
Informații puteți obtine prin depunerea unei cereri la poliția de frontieră.

10 iunie 2020