Pot parasi tara, daca am un credit neachitat?

30 august 2021 751

Buna ziua. Am un credit bancar neachitat de mult timp si mea venit scrisoare de la executorul judicatoresc ca am interdictie de a parasi tara. Este posibil asa ceva sau totusi pot iesi din tara?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Telefonați a poliția de frontieră, puteți solicita informației despre existența de interdicții.

1 septembrie 2021
  • Jurisconsult

Buna dl. Denis, mult depinde dacă ați fost acostat în istanță și dacă există vre-o hotărîre de incasare sumei silită, DVS nu sunteți sincer cu solicitarea înaintată.

2 septembrie 2021