Pot perfecta pasaport, daca am interdictie de la executor din 2012 si nu am achitat creditul?

29 martie 2017 102

Eu pot face pasaportul RM, daca am interdictie de la executor din 2012 si nu am achitat datoria (credit)?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Eugeniu,
La moment interdictia de a perfecta acte de stare civile se face doar prin Instanta de judecata. Exista o probabilitate mare sa nu mai aveti aceasta interdictie. Pentru a afla mergeti si depuneti actele.

30 martie 2017