Pot pleca din tara daca am un credit neachitat de doua saptamani?

4 iulie 2019 93

Am luat un credit si nu l-am achitat de doua saptamini. Pot pleca din tara pe un termen scurt? Nu vor zice nimic la vama cand vor controla la casa de amenzi?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
nu are vama nici o tangență cu credit neachitat de 2 săptămîni, e nici nu au de unde afla.
sigur neachitarea creditului pe termen îndelungat va demara acțiuni în instanță, executare silită și inclusiv interdicție de a părăsi țara, dar nu mai devreme de celputțin 4 luni.

4 iulie 2019