Pot sa ajung la inchisoare daca nu am achitat creditul?

2 octombrie 2023 3

Buna ziua. Am cumparat un automobil in credit. Am achitat ratel cateva luni, dupa care nu am mai putut achita. Creditorul imi cere sa achit toata suma datorata, altfel, potrivit lui, o sa fac inchisoare. Este adevarat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Vasile, nu, nupoți nimeri la închisoare, fiindcă la DVS a avut loc un letigiu civil. Să ai în vedere, agentul are metode urâte și proaste pentru a te obliga să achiți suma datorată, el v-a încercva, cum ași făcut să vă amnenințe, fii pe pace. Mai detaliat, ai ocazia... mai detaliat să apelezi la viberul meu de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta mai detailiat, e o chestiune interesantă.

3 octombrie 2023