Pot sa am interdictie?

4 septembrie 2020 176

Buna ziua. Daca nu am platit un timp indelungat niste imprumuturi, pot sa am interdictie?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Alina,

Interdicția de a părăsi țara deja nu se mai aplică așa de des la etapa de executare. Este nevoie ca executorul să demonstreze instanței de judecată faptul că aflarea Dvs in țară este vital necesară pentru executarea corespunzătoare a titlului executoriu, fapt ce rar se intimplă în practică,... mai detaliat mai ales dacă este vorba despre plata unor datorii.

4 septembrie 2020