Pot sa am interdictie de intrare in UE?

6 august 2021 75

Buna ziua! Ma aflam in Cehia de 14 zile in vizita, intr-un moment dat la locul sederii a venit politia cu control si m-au luat la sector! Acolo mi-au lipit in pasaport un abtibild numit ACT in care se indica termenul in care trebuie sa parasesc Cehia! Mi-au spus ca motivul ar fi ca nu am vaccin anti-Covid! In aceasta situatie, pot sa am interdictie de intrare in UE? Mersi mult!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. V., nu puteți să aveți interdicție, deoarece s-a motivat înlegătură cu ce sunteți expulzați din țara Cehă, înlăturați aceste moment și la frontieră prezentați dovada.

8 august 2021