Pot sa apara ceva impedimente la obtinerea cetateniei romane in caz de divort?

21 ianuarie 2020 250

Am depus dosarul pentru cetatenie româna (jumatate de an in urma) toata familia. La moment, dorim sa divortam. Am hotarat ca sotia si copilul sa ramana in familia mea, adica nicio schimbare. Pot sa apara ceva obstacole la obtinerea cetateniei romane din cauza divortului?

Jurist comments 1

  • Avocat

Buna ziua Mihai, nu pot sa apara obstacole. Pentru detalii puteti sa ma contactați 068901791.

22 ianuarie 2020