Pot sa contestez procesul-verbal pentru parcare neregulamentara in fata scarii?

12 septembrie 2019 45

Buna! Pot sa contestez procesul-verbal pentru parcare neregulamentara in fata scarii, daca am lasat suficient loc pentru ambulanta in fata scarii? Care sunt sansele?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Sigur sunteți în drept sa va exercitați dreptul de a contesta decizia agentului constatator și procesul-verbal cu privire la contravenție, însă, care sunt șansele de câștig nu va putem spune, întrucât nu cunoaștem exact circumstanţele.

13 septembrie 2019