Pot sa fac asigurare moldoveneasca pe masina cu numere LT?

15 septembrie 2020 523

Buna ziua. Am o masina cu numere lituaniene si i-a expirat asigurarea. Pot sa fac asigurare moldoveneasca pe masina cu numere LT?

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Buna Grigore, da puteți să faceți asigurare MD, însă când poliția va verifica automobilul pe saitul regitra.lt, orcum va fi mențiunea că automobilul nu este asigurat și nu are dreptul să se deplaseze pe drumurile publice, aici deja depinde cât de bine puteți dvs. explica situația și cât de bine... mai detaliat înțelege polițistul. Vă recomand mai bine să o faceți în LT, la preț sunt cam același și mai puține bătăi de cap!

16 septembrie 2020