Pot sa fac cetatenie moldoveneasca?

20 mai 2024 5

Buna ziua. Sunt venit din Ucraina si din cauza razboilui, arhiva starii civile din localitatea unde m-am nascut a ars. Mama mea este moldoveanca si doresc sa aflu cum pot sa fac cetatenie moldoveneasca. Cum pot sa fac documentele necesare (in primul rand pentru a demonstra cine este mama mea)?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Sandu
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua. Trebuie să începeți cu Certificatul de naștere al dvs. să demonstrați că mama dvs. este moldoveancă. Pentru consultații sau asistență apelați la tel. 069667845

22 mai 2024