Pot să fac pașaport biometric fiului meu minor fără acordul tatălui?

28 august 2020 27

Bună ziua. Sunt mamă tânără și vreau să fac pașaport biometric fiului meu de 2 ani. Întrebarea mea este dacă pot face acest lucru fără acordul tatălui. Noi nu am fost căsătoriți, dar fiul meu poartă familia lui. Am nevoie de acordul lui? El doar sună, mai vine să vadă copilul, dar nu ne ajută cu nimic. Unde pot să rezolv această situație?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
vedeți mai jos informația http://asp.gov.md/node/1446

31 august 2020