Pot sa iau credit daca am avut probleme cu banca?

12 mai 2023 84

Buna. Am avut un credit la banca pe care nu l-am achitat la timp, dupa care am rambursat datoria prin executor judecatoresc. Acum am vrut sa iau un credit de la alta banca, dar am fost refuzat. Cum pot sa mai beneficiez de un imprumut?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Tatiana, din ce cauză v-a fost refuzat pentru al doilea împrumut, poate n-ți prezentat documentele corespunzătoare, trebuie de clarificat. Poate datele DVS au nimerit în viziunea băncilor, ca неблагонадежный. În așa caz, v-au blogat accesul la banci, sunt firme microfinanțe unde sunteți așteptate.

13 mai 2023