Pot sa iau masina de la om de acasa daca procura generala e pe numele meu

14 ianuarie 2020 22

Eu am cumparat masina si am dus-o la parintii mei care m-au luat de suflet, insa ei au dat masina, fara stirea mea, fratelui mamei si nu vor sa mi-o intoarca. Cum sa procedez? Va multumesc!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dacă mașina vă aparține cu drept de proprietate atunci puteți sesiza poliția despre acest fapt simpla procura generală aici nu are nici un efect.

14 ianuarie 2020