Pot sa ies acum din Moldova?

7 iunie 2017 38

Am avut un sud si nu m-am prezentat, da nu era important sa ma prezint.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Valeriu Negoiță
  • Avocat
  • Alte contravenţii

Este important ce calitate aveți în acest proces, dacă este un proces civil avînd calitate de reclamant, pîrît puteți să vă angajați un avocat să vă reprezinte în proces, dacă aveți calitate de martor sau inculpat pe o cauză penală este necesar de vă prezenta deoarece puteți să fiți adus... mai detaliat forțat în instanța de judecată, de a pleca peste hotarele Republici Moldova este posibil dacă nu aveți interdicție de părăsirea țării, aplicată de organul de urmărire penală.

8 iunie 2017