Pot sa ies din tara?

5 iunie 2023 90

Buna! Am luate cateva credite. Pot in aceasta situatie sa ies din tara? Multumesc.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Da

5 iunie 2023
  • Jurisconsult

Buna Galina, da se poate. Tot depinde dacă n-ați ajuns în viziunea executorului, adică instanța n-a pronunțat o hotărâre de incasare silită, ca mai apoi să nimerească la executor, care este în drept să se adreseze în judecată pentru a obține o încheiere de ai permite să-ți interzică să ieșiți... mai detaliat din țară.

7 iunie 2023