Pot sa-mi iau copilul acasa?

5 februarie 2022 129

Buna ziua. In noiembrie 2021 soacra a venit la noi acasa si le-a luat pe sotie si pe fetita noastra comuna la ea. Nu suntem divortati. Pot sa-mi iau copilul acasa? Soacra nu-mi permite accesul in casa lor si nu pot sa-mi vad copilul. Am depus o cerere la politie. Ajutati-ma, va rog!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Noroc Adrian, în cazul tău unica soluție să e adresezi la Organul de tutelă din raza, unde locuiști cu o cerere. O să fie normal dacă tu o să te adresezi în instanță pentru a vă divorța și lasă instanța să decidă cu cine să rămâe copilul. Dacă vrei o... mai detaliat informație mai amplă poți să te pui pe viberul de pe telefonul + 37368669950 și noi vom discuta mai detailat.

6 februarie 2022