Pot sa plec cu copilul minor de 11 ani, la odihna peste hotare?

27 iunie 2017 45

Pot sa plec la odihna cu copilul minor peste hotare, daca copilul poarta familia tatalui si eu sint pe familia mea. La momentul dat de tatal copilului stim doar ca el e inchis in Italia. El nu a participat la cresterea copilului. De ce acte am nevoie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Daca are copilul pasaport puteti pleca ! Daca nu urmeaza sa obtineti o declaratie ca va permite tatal sa plecati!

27 iunie 2017