Pot sa plec din tara dupa ce expira termenul de interdictie?

16 iulie 2023 3

Buna ziua. Acum 30 de zile in urma am semnat o foie unde era scris ca nu pot sa parasesc tara timp de 30 de zile. Termenul indicat expira peste 3 zile. Voi putea dupa acea data sa ies din tara fara probleme?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Dacă o nouă măsură de interdicţie nu a fost aplicatä, la expiratea termenului indicat de dumneavoastră aveţi dreptul de liberă circulaţie.

17 iulie 2023
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. Va recomand sa contactați persoană, care va aplicat interdicția. În special, dacă este vorba de un proces penal

17 iulie 2023