Pot sa restitui medicamentul?

9 martie 2018 59

Buna ziua. Am asa o intrebare: am procurat pe 7 martie din farmacie un medicament si acasa am depistat ca el expira in luna aprilie 2018. Ce pot face in acest caz?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Conform Legii nr. 105 din 13.03.2003 privind protecţia consumatorilor, acesta are dreptul la înlocuirea gratuită sau restituirea contravalorii produsului necorespunzător. Aceste acțiuni trebuie intreprinse necondiţionat de către vînzător într-un termen de cel mult 14 zile calendaristice de la data înaintării reclamaţiei de către consumator

9 martie 2018