Pot solicita recalcularea salariului și care e procedura?

9 iunie 2017 87

Sunt funcționar public cu statut special. Deja de 5 luni observ ca în fișa salariului a "disparut" punctul "Vechimea în muncă", care lunar pina acum mi se achita cu un adaos a cite 350 lei. Pot solicita recalcularea salariului și care e procedura?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna ziua. Incercati din start sa discutati cu contabilul subdiviziunii dvs, posibil sa fie o eroare tehnica (intentionata.....sau nu)

9 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Solicitati recalcularea prin cerere ! iar in cazul refuzului in instanta de judecata !

11 iunie 2017