Pot substitui avocatul initial cu altul, in cursul procedurii juridice?

25 aprilie 2017 39

Nu sunt multumit de relatia, comportamentul cu avocatul, Am inaintat un dosar acum un an si e dificil sa aflu la ce etapa sa afla plangerea mea. Avocatul nu-mi raspunde la telefon, cand reusesc sa-l gasesc zice ca-i occupat si ca ma telefoneaza el si nu mai am nici un apel. Alta data cand cer precizari - imi zice ca sunt probleme, dar nu precizeaza. Doresc sa-l incocuiesc si sa incredintez dosarul altui avocat. Multumesc sa-mi precizati daca e posibil si care sunt conditiile. Va multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vladimir Palamarciuc
  • Avocat

Sergiu, buna ziua.
Dumneavoastra puteti sa Va adresati si la alt avocat. Inainte sa contractati serviciile altui avocat desfaceti contractul cu avocatul care il aveti la moment. Pentru a desface contractul expediati in adresa avocatului o notificare. Noului avocat explicati obiectiv circumstantele relatiei cu vechiul avocat.

26 aprilie 2017