Pot vinde cafea ”to go” într-un magazin alimentar?!

2 mai 2020 99

Bună ziua. Tot aud că se pun amenzi dacă se comercializează băuturi fierbinți și îmi fac griji. Pot vinde plăcinte și cafea sau nu?!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Activitatea magazinelor alimentare nu a fost niciodata interzisa, si in aceste magazine pot fi comercializate orice fel de produse, inclusiv cafea preparata.
Restrictiile privind comercializarea bauturilor fierbinti au fost anterior doar pentru magazinele de la statiile PECO.

3 mai 2020