Pot vinde casa pana va implini feciorul majoratul?

17 martie 2020 20

Soacra mea avea un loc de constructie. In 2011 l-a dat in dar feciorului meu de 1 an. Eu am construit o casa pe lotul mentionat. Toate actele sunt inregistrate pe baiat. Casa e data in exploatare de cativa ani deja. Dar am hotarat cu sotia sa vindem casa si sa cumparam alta in Chisinau. Spuneti-mi, va rog, care este procedura. Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Cel mai bine va adresați unui notar, acesta citează întreaga procedură, iar după caz, poate solicita prezentarea de acte suplimentare, cît și va efectua toate verificările in sistemul public.

19 martie 2020