Poză cu copilul postată pe rețelele de socializare

6 februarie 2021 36

Buna! Sunt divorțată, dar am un copil cu fostul soț, care are o nouă relație. Persoana cu care fostul soț este în relație a postat pe rețelele de socializare o poză în care apare împreună cu fostul meu soț și copilul meu. Pot depune o plângere pe faptul că poza copilului meu a fost postată fără acordul meu (al mamei)? Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na X., da DVS sînteți în drept să depuneți o plîngere la poliție în privința pozei. Întrebare ce o să dee, o să fie invitată doamna, v-a fi petrecute discuții și cu asta se termină, DVS trebue să dovediți că anume de la ex. soțul a parvenit informația și... mai detaliat nu de la altă persoană.

7 februarie 2021