Prejudicii morale

5 octombrie 2023 3

Bună ziua. În timpul căsniciei, un cuplu a cumpărat un automobil. După divorț, fostul soț a vândut automobilul, fără a anunța soția. Aceasta din urmă îl poate trage la răspundere pe fostul său soț? În ce mod? Poate cere prejudicii morale și în ce mărime?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulia Sîrbu
  • Avocat

Buna ziua. Este posibil de solicitat partajarea averii in instanta de judecata, daca nu a fost partajata dupa divort, trebuie de concretizat cat timp a trecut dupa divort.
Pentru mai multe detalii, puteti apela la nr. 069574023.

6 octombrie 2023