Prejudiciu cauzat de o spalatorie

18 iunie 2018 37

Am mers cu automobilul la o spalatorie auto, cind mi-au scos masina din spalatorie, era afectat lacul superior al autoturismului, pe capota masinii era prelinsa o albeata. Cum imi restitui prejudiciul cauzat?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Urmează de analizat cauza prejudiciului cauzat pentru că fiecare spălătorie deobicei atenționează clienții cauzarea unor chestiuni de acest gen dacă vopseaua este de calitate rea etc., Iar dacă dvs tacit ați acceptat această atenționare, spălătoria auto este degrevată de răspundere. Totuși urmează de analizat cauza tutoror circumstanțe pentru a... mai detaliat putea vedea cu certitudinea care este cauza prejudiciului cauzat.

18 iunie 2018