Prelucrarea datelor cu caracter personal

9 august 2017 54

Buna ziua! As dori sa aflu daca exista vreo procedura legala pentru a solicita informatii cu privire la organizatiile, care detin datele mele cu caracter personal. Deci, ma intereseaza care sunt organizatiile care detin datele mele cu caracter personal si, eventual, daca au dreptul sa le prelucreze.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Da , puteti solicita prin cerere la Centrul National pentru Protectia Datelor cu caracter persoanal !
http://www.datepersonale.md/

10 august 2017