Presedinta ACC nu doreste sa-si indeplineasca obligatiile

30 mai 2023 18

Bună. Am un conflict cu presedintae ACC de mai demult. Acum am o problema. Ma inunda vecinii de mai sus, iar presedinta nu se implica deloc. Ar trebui sa faca un proces verbal de constatare. Cum actionez ca sa pot rezolva problema, in cazul in care presedinta nici nu raspunde la telefon sau la mesaje?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Puteți convoca Adunarea Generală a Locatarilor și să hotărâți revocarea mandatului președintelui/administratorului Asociației, conform Legii 187 din 14-07-2022 cu privire la condominiu.

31 mai 2023