Prestarea serviciilor de consultanta pentru o companie straina

1 septembrie 2021 69

Buna ziua. Pot sa ofer servicii de consultanta unei companii din strainatate ca persoana fizica, de exemplu cu contract de prestare servicii? Multumesc.

Jurist comments 3

  • Jurisconsult

Buna dl. Anatol, da sigur puteți oferi servici și companiilor străine, dar nu uitați de FIX-l.

2 septembrie 2021
Gheorghe Iudin
  • Avocat

Buna ziua. Puteti oferi servici, evident.
Atit doar ca anul urmator veti fi obligati sa raportati si sa achitati impozit pe venit 12% din sumele primite ca plată pentru aceste servicii.

2 septembrie 2021

Multumesc mult pentru ajutorul si profesionalismul dumneavoastra

3 septembrie 2021