Prestarea unor servicii necalitative contractate pe internet, firma nu exista

31 ianuarie 2022 29

Buna ziua. Am contractat pe internet o firma care se ocupa de producerea mobilei, am semnat o foaie de comanda in care ștampila și adresa prestatorului de servicii lipsește, dar este indicat SRL și denumirea ca pe internet. S-a dovedit ca așa firma nu este înregistrată. Mobila nu au terminat sa o instaleze, ma lupt cu ei de 2 luni și ceva. Nu pot depune plângere la Protecția Consumatorului, deoarece acolo mi-au spus sa indic adresa prestatorului. Ce pot face in aceasta situație? Unde sa ma adresez? Mulțumesc

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Veronica, DVS ați dat peste niște escroci. DVS apelați la viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta mai detailat.

1 februarie 2022