Pretenții la maşina vândutã

25 martie 2021 38

Acum 4 luni in decembrie 2020, am vândut o maşinã unui dealer auto care deține o parcare. Am perfectat contract de vânzare-cumpãrare. Acum mă trezesc sã mã sune cu pretenția că motorul mașinii vândute mãnâncã ulei şi cã trebuie sã merg la ei sã mã clarific. Întrebarea mea e: mai pot fi aşa pretenții dupã ce a trecut atâta timp? Cum sã clarific situația?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
mergem pe paralela cea mai simplă, atît timp cît enunță careva pretenții, au obligația să probeze vinovăția dumneavoastră, contrar sunt doar vorbe și nu e cazul să vă faceți griji.

25 martie 2021