Privarea dreptului de a conduce

23 ianuarie 2020 387

Buna. Am fost privat de dreptul de a conduce in primavara anului 2018. Am avut judecata unde mi-au dat sentinta “Lucru neremunerat in folosul comunitatii si privarea dreptului de a conduce autoturisme”. Lucrul neremunerat in folosul comunitatii l-am executat conform graficului, dar mi-a aparut intrebarea: pe ce termen am fost privat de dreptul de a conduce, deoarece in sentinta nu scrie nimic. Nu stiu ce sa fac mai departe. Ajutati-ma, va rog!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua. In hotarirea judecatoreasca trebuie sa fie stipulat acest fapt. Cite ore de munca a-ti prestart? Imi spune-ti ce contraventie a-ti comis si caut in Cod pe cit timp a-ti fost privat de dreptul de a conduce. Sau ma contactati in privat.

24 ianuarie 2020