Privatizare apartament

23 august 2017 56

Sora mea, impreuna cu sotul si doi copii este plecata in Rusia, sunt in proces de a primi cetatenia Rusiei, deaceea nu este posesoarea unui buletin de identitate a Republicii Moldova (acesta fiind nimicit la ambasada RM in Rusia). Cind a fost in tara a lasat declaratie autentificata notarial (in baza pasaportului de strainatate care inca il mai are) ca nu pretinde la cota parte (initial asa ni s-a spus) la IM ”CLC” Balti. Apoi a trimis o declaratie autentificata notarial din Rusia ca participa la privatizare impreuna cu copiii minori. Nu mai descriu situatia toata, e mult de scris. In final lucratoarea de la CLC i-a spus mamei ca trebuie sa vina sora sa-si restabileasca buletinul (!!!) ca ea fara buletin nu inregistreaza nimic. Va rog frumos, daca e posibil sa ne ajutati in situatia creata. La moment sora mea nu poate veni in RM, si nu mai stim daca e posibil sa-si faca buletin.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bunp ziua!

Vă sugerez perfectarea unui buletin provizoriu, ceea ce este posibil cred.

Succese!

24 august 2017