Privatizarea apartamentului

24 august 2023 3

Buna ziua. Avem nevoie de un jurist specialist in privatizari. In apartament avem viza de resedinta tata (chirias principal) si 2 fiici. Tata a decedat in 2021 si eu m-am adresat la Pretura Centru pentru schimbarea chiriasului principal. Pretura ne-a trimis raspuns ca eu si sora mea trebuie sa facem procedura de privatizare. Dar avem o problema, si anume apartamentul se afla in zona rosie de demolare. Noi locuim aici din anul 1986 si nu se aude nimic de demolare. Pretura Centru stie de aceasta problema si oricum ne cere sa privatizam apartamentul. Cum sa procedam? Putem privatiza daca ne aflam in zona rosie de demolare? Avem nevoie de un jurist specialist in privatizari care sa ne reprezinte in institutiile de stat si sa ne ajute cu toate actele necesare, ca sa nu fim purtate degeaba pe drumuri, cum se intimpla mereu in institutiile de stat. Mersi.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna D-na Galina! Va pot ajuta. Sunati la nr. de telefon 069049267

24 august 2023