Privatizarea constructiei accesorii amplasate in curtea comuna

16 septembrie 2019 75

Buna ziua, stimati juristi! In cazul in care s-a privatizat o constructie accesorie amplasata in curtea comuna a 2 familii, de catre vecinii care nu au acces direct, fara a cere consimtamantul nostru, care ar fi procedura de anulare a acestei privatizari? Tin sa mentionez ca imobil a fost initial de uz comun. Va multumesc! Cu stima, V. L.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Situația este una de litigiu, astfel, în lipsa unui compromis, doar instanța de judecată poate dispune anularea.

16 septembrie 2019