Privatizarea nefinalizată a apartamentului

29 iulie 2020 71

Buna ziua. Tatăl meu a primit apartament in 1987 și a pornit privatizarea în 1995. Ne-a inclus pe noi in lista, dar nu a achitat taxa pentru privatizare. Apartamentul nu este privatizat. De ce ne arată că am participat la privatizare?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
daca la acea etapa erați minori, automat ați fost inclusi în lista participanților, actualmente, urmează de reînait o parte din acte si de demarat/continuat procedura de privatizare, în caz contrar, nu veți fi proprietari si puteți pierde apartamentul.

29 iulie 2020