Amenajarea teritoriului aferent blocului de locuit

22 februarie 2021 38

In fata unui bloc locativ nou au fost improvizate 4 locuri de parcare unde parcheaza cine doreste. Problema este ca aceasta creeaza probleme pentru pietoni, mai exact ingradeste accesul in scara pentru mamele cu carucioare. Membrii Consiliului propun sa delimiteze accesul prin plasarea unor piloni si a 2 banci. Se poate face acest lucru doar prin decizia locatarilor fixata printr-un proces-verbal sau e nevoie de vreo autorizatie de la pretura de sector?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Ilie, ar fi bine să vă adresați la pretură cu această întrebare, inclusiv să aduceți la cunoștință, că cineva se folisește de locul public în scopuri pesonale, ca стянкэ.

24 februarie 2021